O autorze
Fundacja Startup Poland jest głosem społeczności polskich startupów. Za cel stawia sobie budowanie dialogu z administracją publiczną oraz identyfikację i likwidację barier, które ograniczają rozwój nowych, innowacyjnych firm.

Już po raz czwarty startupy zagoszczą w Pałacu Prezydenckim

Startupy w Pałacu
Startupy w Pałacu Fundacja Startup Poland
Startupy w Pałacu to bezprecedensowe wydarzenia z udziałem urzędującej Głowy Państwa. Na spotkaniach organizowanych przez naszą Fundację wraz z Kancelarią Prezydenta RP polskie startupy prezentowały swoje projekty biznesowe przed samym Prezydentem Andrzejem Dudą, a także ambasadorami, przedstawicielami spółek skarbu państwa, funduszy venture capital i aniołami biznesu. Pierwsze prezentacje zorganizowaliśmy 13 września 2016. Po nim odbyły się kolejne: 14 marca oraz 4 października 2017, połączone z zagranicznymi misjami gospodarczymi Prezydenta.

Od kilku tygodni jesteśmy zalewani Waszymi pytaniami i zgłoszeniami do kolejnej edycji Startupów w Pałacu. Wasze zainteresowanie przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Pytacie nas, czy wydarzenie znów się odbędzie. Czy będzie szansa podlansować się w Sali Kolumnowej i nawiązać owocne relacje z kadrą wykonawczą dużych polskich firm i partnerami funduszy inwestycyjnych. Oraz oczywiście czy i tym razem Pan Prezydent wejdzie do kabiny telemedycznej, a może będzie wspólnie ze startupami latał dronami.

Szczegóły nowej edycji

Śpieszymy potwierdzić, że kolejne, czwarte Startupy w Pałacu odbędą się niebawem – już w maju. Mówiąc po startupowemu – projekt nieco spivotował. Na początku marca ustaliliśmy z administracją Prezydenta, że tym razem role odwracają się. To oznacza, że to zaproszone startupy – a będzie ich dużo więcej niż w poprzednich edycjach! – będą oglądać i oceniać przedstawicieli dużych korporacji prezentujących swoje oferty współpracy. Przy czym najpierw korporacje będą musiały przejść przez sito rekrutacyjne Kancelarii Prezydenta. Celem takiej formuły jest przede wszystkim kreowanie popytu na innowacje i startupy wśród dużych firm, które jeszcze nie wiedzą, jak podejść do tematu współpracy ze startupami. Z kolei dla startupów będzie to wyjątkowa możliwość networkingu na wysokim poziomie, z zarządami największych polskich firm.

W Startup Poland jesteśmy ogromnie ciekawi, jak taka formuła się sprawdzi! W Polsce coraz chętniej bowiem duże firmy, w tym spółki skarbu państwa, poszukują ciekawych rozwiązań technologicznych wśród startupów – i albo w nie inwestują, albo po prostu stają się ich klientami. Nam bardzo zależy na tym, aby działo się to coraz częściej, coraz bardziej na serio i w oparciu o przejrzyste, profesjonalne zasady współpracy.


Pierwsze owoce spotkań

Od początku naszej działalności dorobiliśmy się kilku bardzo owocnych relacji między startupem a korporacją – kilka z nich nawiązało się w wyniku prezentacji w Sali Kolumnowej. Warto wspomnieć chociażby o sukcesach startupów branży rolno-spożywczej, lubelskim Nexbio i warszawskim SatAgro, które podczas Startupów w Pałacu nawiązały współpracę z Grupą Azoty, czołowym producentem nawozowo-chemicznym. Z kolei katowicki Abyss Glass, tworzący interaktywne lustra, podczas Startupów w Pałacu nawiązał współpracę z kosmetycznym liderem Inglot. Podobne rezultaty podkreślają twórcy projektu Migam, walczący o dostępność komunikacji dla osób głuchych – networking z Pałacu przerodził się w realne kontrakty ze spółkami Skarbu Państwa.

W idei współpracy korporacyjnej ze startupami wyróżnia się Ericsson – udostępniając bazę partnerów, organizując spotkania z osobami decyzyjnymi. Przekonali się o tym twórcy platformy Wi-Fi marketingu Social WiFi, a także producenci systemów bezzałogowych dronów FlyTech UAV, którzy znaleźli się wśród uczestników prezydenckiej misji gospodarczej.

Współorganizatorzy wydarzenia

Jako Fundacja Startup Poland od początku staramy się angażować w projekt Startupy w Pałacu jak największe grono interesariuszy ekosystemu startupów. Wraz z Kancelarią Prezydenta chcemy zagwarantować, że uczestnicy wydarzeń reprezentują jak największą część środowiska innowacyjnych przedsiębiorców. Dlatego najbliższe Startupy w Pałacu będą organizowane przez większe grono partnerów, w tym: Campus Warsaw, MIT Enterprise Forum Poland, The Heart Warsaw, Instytut Jagielloński, EYnovation, PwC Startup Collider, a także oczywiście najważniejszą dla polskich startupów agencję rządową – Polski Fundusz Rozwoju. Rolą każdej z tych organizacji jest zaproszenie startupów na prezentacje do Sali Kolumnowej, już 8 maja 2018.

Co dalej? Jeżeli bardzo zależy Ci na obecności na majowym wydarzeniu, prosimy, wypełnij ten formularz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...